Zde jsme vás informovali o nelegální skládce, kterou někdo založil kousek od obce Zadní Chodov.

Zástupci soukromé firmy věc oznámili na policii a nyní se šetří, co bude dál. O tom, kolik bude odvoz a likvidace stát, se zatím neví.

„V úterý, krátce před osmou hodinou ranní přijali policisté z Plané oznámení o tom, že na pozemku v katastrálním územ obce Zadní Chodov, na pozemku soukromé firmy, došlo k neoprávněnému založení skládky odpadu. Policisté toto kvalifikovali jako přestupek proti veřejnému pořádku a po pachateli intenzivně pátrají. Za tento přestupek případnému pachateli uložení pokuty až do výše padesát tisíc korun," informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová.
Nic nového v případu neví ani vedení soukromé firmy. Té nakonec nezbude nic jiného, než odpadky na své náklady uklidit.

„Černá skládka je na pozemcích bývalé větrací jámy u Zadního Chodova, která byla zasypána v devadesátých letech. Vedoucí provozu v Zadních Chodově řešil tuto skládku v úterý ráno s policií České republiky, včetně sepsání protokolu. Odstranění zajistíme v nejbližší době, a to ve vazbě na charakter údajů, které se v listinách nacházejí, a ve spolupráci s policií," uvedl pro Deník Václav Plojhar ředitel odštěpného závodu.

Přestože se na nelegální skládce nachází převážně korespondence, neznamená to, že skládku založil adresát z dopisů a smluv. Nikdo z místních tu nikoho neviděl jezdit, nikdo neviděl nikoho, že by zde něco vyhazoval.

„Chodím touto trasou s kamarádkou. Sportujeme zde s hůlkami. Tuto trasu chodíme pravidelně. Mimo známých tu nepotkám v pozdním odpoledni nikoho. Procházeli jsme tudy v neděli odpoledne a ještě to tu žádný odpad nebyl. Pravdou je, že eternitové desky jsou tu už nějaký měsíc, papíry a pytle od odpadků – to zde bylo vidět až někdy v pondělí odpoledne," zavzpomínala Jaroslava Pavezová.

Za jak dlouho odpadky z místa zmizí přesněji firma neuvedla, průběhu vás budeme i nadále informovat.