Násilníka policisté dopadli, umístili do policejní cely a dnes by soudce měl rozhodnout o jeho umístění do vazby. „Policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování správy západočeského kraje včera zahájili trestní stíhání proti osmačtyřicetiletému muži pro trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti,“ potvrdila nám mluvčí krajské správy Jolana Číhová.

Případ se stal před týdnem v pozdních odpoledních hodinách. Obviněný v podnapilém stavu napadl na lavičce 55letého muže. „Poškozeného chytil pravou rukou pod krkem a druhou rukou, jak pěstí, tak otevřenou dlaní, ho mlátil do obličeje,“ upřesnila Číhová. „V útocích pokračoval, i když ho napadený prosil, aby přestal. Pěstmi jej pak bil do hrudníku i poté, když muž zůstal ležet bezmocně na lavičce,“ dodala.

Napadenému způsobil útočník vážná zranění, která byla podle soudní pitvy bezprostřední příčinou smrti. Zbitého muže nechal násilník ležet na lavičce a z místa odešel. Mrtvého našel náhodný svědek druhý den večer u chodníku. Pachatel může být odsouzen na 10 až 15 let. „Vyloučit nelze ani výjimečný trest,“ uvedla policejní mluvčí.