Surově zbít čtyřleté dítě vodítkem na psa měl o víkendu na Tachovsku jeho nevlastní otec. Policisté se případem zabývají od sobotního večera, kdy přijali oznámení o uvedeném jednání.
Chlapec údajně skončil v péči lékařů, podle informací, které má Deník k dispozici, by ale neměl mít brutální útok vodítkem na psa trvalé následky. Napadené dítě bylo Zdravotnickou záchrannou službou převezeno do nemocnice k odbornému ošetření.
„Ano, tímto případem se policisté na Tachovsku od sobotního večera skutečně zabývají. Šetříme jej jako podezření z týrání nezletilé osoby," sdělil policejní mluvčí Jan Koželuh. „Vzhledem k věku poškozeného nebudeme k případu uvádět žádné další podrobnosti," dodal mluvčí.
Přesné příčiny a motivy brutálního útoku nevlastního otce na čtyřletého chlapce nejsou známy, policie více informací uvádět nemůže.
Jak se ale Deníku dále podařilo zjistit z dalších zdrojů, případ se měl odehrát přímo v Tachově a jednalo se údajně o výprask, čím se ale dítě provinilo, že vyvolalo v nevlastním rodiči takovou reakci, není známo.
V krátké době se tak na Tachovsku jedná o další útok dospělé osoby na dítě. Koncem března se policisté zabývali dvěma případy, které se odehrály v ubytovnách.
Toho prvního se měla dopustit osmadvacetiletá žena 26. března na ubytovně v Tachově. „Obviněná měla utajovat své těhotenství a v inkriminovanou dobu porodila novorozeně ženského pohlaví. Již předem ale měla hrůzný plán. Holčičku měla za použití násilí usmrtit a následně se jí pak chtěla zbavit mimo ubytovnu," popsala krajská policejní mluvčí Jana Tomková. Přibližně ve stejnou dobu matka na ubytovně ve Stříbře napadla svého osmiměsíčního chlapce, kterému způsobila těžkou újmu na zdraví.