Incident se odehrál letos v březnu. Šebek tam před návštěvníky podle obžaloby přistoupil k nezletilému a se slovy „Čí je to koloběžka?“ na něj zaútočil, aniž vyčkal na odpověď. „Napadl ho nejprve třemi údery klackem do hlavy, zad a klíční kosti, v důsledku čehož poškozený upadl, následně ho udeřil dvěma údery pěstí do hlavy a poté dalšími kopy do levé ruky, kterou si nezletilý kryl obličej, na který kopy směřovaly,“ popsala v obžalobě státní zástupkyně Katarina Peková. Doplnil, že když se zraněnému chlapci podařilo utéci, vzal si Šebek jeho koloběžku v hodnotě 3500 Kč.

Mladík, který má v rejstříku trestů již dva záznamy a jemuž za loupež hrozilo až deset let vězení, přistoupil na uzavření dohody o vině a trestu. Se státní zástupkyní se dohodl na tom, že mu bude uložen dvouletý trest, který bude odložen na zkušební dobu dvou let, za současného dohledu probačního úředníka, a že uhradí zdravotní pojišťovně náklady na léčení zraněného dítěte.

Soudce Petr Sperk pak dohodu posvětil. „Není důvod tuto dohodu neschválit. Obviněný ví, co provedl, a dohodl se na přiměřeném trestu,“ konstatoval Sperk. Líčení tak trvalo jen pár desítek minut. Šebek při odchodu za trest poděkoval.