Útočníci napadli místostarostu Tomana přímo mezi dveřmi jeho bytu. „Zabouchali mi na dveře, tak jsem otevřel. Říkali mi, že se jdou pomstít. Prostě si se mnou přišli vyřídit účty,“ řekl Deníku Toman. „Pak jsem dostal několik ran. Velkou roli v tom hrál moment překvapení,“ popsal útok místostarosta obce Třemešné.

Toman dokonce poznal oba útočníky. „Jsou to místní. Oba jejich rodiče jsou dokonce zaměstnanci našeho obecního úřadu,“ uvedl.

Původně ani nechtěl tento incident oznámit. „Myslel jsem si, že to ustojím. Ale v noci mi bylo špatně, bolela mne hlava. Poté mě dcera odvezla k lékaři,“ doplnil místostarosta.

Podle jeho slov byl příčinou útoku fakt, že v hlasování o novém starostovi města podpořil kandidáta Ladislava Kletečku. „Incident mne utvrdil v tom, že jsem udělal správnou věc,“ zdůraznil Toman.

Tím, kdo případ nahlásil policii, byl právě nově zvolený starosta. „Policii jsem zavolal, aby nedošlo k dalším útokům, když byl místostarosta přepaden v domě. O nějaká další bezpečnostní opatření jsme zatím nežádali,“ řekl včera Deníku Kletečka.

Lidé v Třemešném jsou podle něj naštvaní, že se vůbec něco takového může stát. „Je to hrůza, že si někdo může dovolit někoho přepadnout u jeho bytu. Zranění, která místostarostovi způsobili, mohla být ještě horší,“ uvedl.

Policisté se k případu zatím konkrétně nevyjádřili, protože ve středu Tomana několik hodin vyslýchali. „Kolegové jej v této chvíli stále vyslýchají a potom plánují výslechy dalších osob. Proto se zatím nemůžeme konkrétně vyjádřit, neboť bychom vycházeli jen z údajů, kterých v současnosti nemáme dostatek,“ vysvětlila mluvčí tachovské policie Dagmar Jersáková.

Jiří Kohout, Václav Šimek