„Policistům z tachovského obvodního oddělení se ve spolupráci s kriminalisty podařilo na základě intenzivního šetření, svých poznatků a důkladného prověřování získaných informací ustanovit pachatele, který má mít na svědomí sérii krádeží v tachovských zahrádkářských koloniích,“ sdělila Deníku tisková mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Policisté z uvedené trestné činnosti podezírají šestadvacetiletého muže z Tachova. „Ten se měl během loňského prosince a letošního ledna vloupat do osmi zahradních chatek. Přitom zpravidla poškodil skleněné výplně oken a vstupní dveře objektů,“ upřesnila policejní mluvčí.

Z chatek mladý muž odnášel, co se dalo. „Například kuchyňské nádobí, pracovní náčiní, elektrické nářadí a různé kovové předměty. Nepohrdl ani uzeným vepřovým bokem, cibulí či prázdnými láhvemi od piva,“ popsala Jiroušková.

Pachatel svým jednáním způsobil majitelům zahradních chatek škodu za více než 37 tisíc korun na odcizených předmětech. Na poškozeném zařízení chatek vznikla jeho jednáním škoda přesahující sedm tisíc korun.

„V souvislosti s touto trestnou činností zahájil v pondělí policejní komisař trestní stíhání tohoto muže, kterému sdělil podezření ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, pokračujícího přečinu porušování domovní svobody a pokračujícího přečinu poškození cizí věci. Policisté navíc zjistili, že muž byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost několikrát soudně trestán, a to i v posledních třech letech,“ uvedla mluvčí. Muži tak hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.