„Policejní akce s názvem Mládež, sprejerství byla vyhlášena v souvislosti s dohledem na dodržování zákazu podávání alkoholických a tabákových výrobků osobám mladších osmnácti let a dodržování zákazu her na výherních automatech osobám mladších osmnácti let," upřesnila mluvčí tachovské police Dagmar Brožová.

Policisté z Konstantinových Lázní zkontrolovali sedm restaurací a barů nacházejících se v jejich teritoriu. „Během akce bylo zkontrolováno devět mladistvých osob, kdy v jednom případě bylo zjištěno porušení zákona. Věc byla řešena a zaevidována jako přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi," podotkla mluvčí.

O víkendu ale bylo vůbec po hospodách na Tachovsku hodně živo. Nezletilí se v sobotu opíjeli i ve Stříbře a u jednoho zdejšího hudebního klubu pitka vyvrcholila pokusem o znásilnění teprve šestnáctileté dívky. Dodejme ale, že byla silně opilá. Nejspíše ji nalili na baru. Podle informací, které se Deníku podařilo zjistit, měla v krvi přes dvě promile a záchranka jí proto musela transportovat do nemocnice, kde byla i hospitalizována. Policie v tomto případě zahájila úkony trestního řízení pro podezření z přečinu znásilnění ve stádiu pokusu. S ohledem na věk poškozené se ale nebude k případu podrobněji vyjadřovat.