U soudu v pondělí suverénně pronesl, že dokud před sebou nebude mít svědectví znásilněné dívky, vypovídat nebude.

Děsivá událost, kterou si dnes skoro dvacetiletá dívka vybavuje jako nejhorší noční můru ve svém životě, se podle žalobce Martina Rykla stala na začátku prosince 2007. Studentka šla před druhou hodinou ráno domů a na chodbě jednoho z plzeňských činžáků ji překvapil násilník, podle spisu se jednalo o Kokiho.

Vystrašené dívce přiložil podle obžaloby ke tváři otevřený kapesní nůž a zatáhl ji do sklepa. Vyhrožoval prý, že když ho nebude poslouchat, podřeže ji. Středoškolačku po chvíli odvlekl do nedalekého křoví a chtěl po ní orální sex. Dívka se bránila a násilník ji odvlekl na jiné místo a užíval si dalších zvrhlostí pro své uspokojení. S ohledem na poškozenou a její rodinu nebudeme uvádět další podrobnosti spisu.

Studentka, která se násilníkovi bránila, vyfasovala několik ran pěstí do hlavy, což jí způsobilo vážná a krvácející poranění v obličeji. Nad ránem měl Koki dívku odvést k jednomu svému známému. Ten mu sehnal pervitin a Koki poté studentku nutil, ať si ho s ním aplikuje, ta se ale bránila, tak si drogu nakonec píchl sám. „Po dívce chtěl, aby mu slíbila, že mu odpustí a nikomu nic neřekne,“ uvedl státní zástupce. Podle jeho slov Koki se svým kamarádem dívku ve čtvrt na sedm ráno odvedl před dům a vrátil jí věci.

Školačka ale nemlčela a ihned se se svým otcem vydala na policii, odkud byla poslána na důležitá lékařská vyšetření.

Jedenáctkrát trestaný Koki se k obžalobě odmítl vyjádřit. „Vzhledem k tomu, že od roku 2007 dodnes mi nebyla předložena žádná výpověď poškozené, nevím, k čemu mám vypovídat,“ řekl sebevědomě Koki. Doplnil, že až bude mít svědectví k dispozici, vyjádří se.

Podle psychiatričky dívka trpí posttraumatickou stresovou poruchou s níž se dodnes léčí. Událost jí celý život obrátila naruby. Nelze vyloučit ani to, že si následky ponese do konce života. Na tato slova zareagoval Koki rychle. „Ty problémy nemá z toho, co se stalo, ale z léků, které jí píše psychiatrička,“ prohlásil. Doplnil, že případ konzultoval s psychologem, který mu údajně řekl, že kdyby byla školačka natolik stresovaná, jak uvádí, nemohla by přestoupit na jinou školu a začít studovat jiný obor.

Lékařka soudu doporučila, aby dívku nevyslýchal, protože účast na jednání by jí mohla vrátit nepříjemné vzpomínky, na které pomocí terapie snaží zapomenout. Soud si chce však i přesto mladou ženu poslechnout. Jednání pokračuje v dalších dnech. Kokimu hrozí pět až dvanáct let za mřížemi.