„Tachovští kriminalisté si mohou připsat další úspěch v souvislosti s potíráním drogové kriminality. Při akci, která byla zaměřená na drogovou trestnou činnost, totiž v noci z 25. na 26. února zadrželi šest osob, které tvořily organizovanou skupinu," upřesnila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Jednotliví členové této skupiny se podle policejní zprávy dílčími úkoly podíleli na výrobě, zprostředkování, opatřování, přechovávání a prodeji pervitinu a opatřování a dovozu přípravků s obsahem látky potřebné pro výrobu pervitinu. „Konkrétně se jedná o pět mužů ve věku od 21 do 31 let a jednu ženu ve věku 22 let."
Jak dále uvedla mluvčí, na základě provedeného šetření, zjištěných skutečností a zajištěných důkazů zahájil policejní komisař v pátek trestní stíhání a všech šest osob obvinil ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Kriminalisté zjistili, že nejstarší z obviněných, jednatřicetiletý muž, zastával vedoucí roli a organizoval a prováděl výrobu metamfetaminu a zajišťoval finanční náklady na vstupní suroviny. Ostatním pak zadával úkoly související s přípravou výroby a následnou distribucí drogy – tu zajišťoval společně s dalšími čtyřmi obviněnými muži," popsala Jiroušková.

Látku potřebnou k výrobě drogy získával šéf povedené partičky z léčiv, která ostatní členové nakoupili v sousedním státě, odkud je neoprávněně převáželi. „Kriminalistům se podařilo zjistit, že muž vyráběl pervitin nejméně dvakrát týdně, a to v množství kolem 19 gramů. Naposledy chtěl vyrobit drogu v noci ze čtvrtka na pátek, kdy jej kriminalisté při policejní akci zadrželi v Dlouhém Újezdu ještě s jedním z jeho kompliců," uvádí policejní zpráva.

U zadržených mužů kriminalisté nalezli dva sáčky – v jednom se nacházel metamfetamin (0,8 g včetně obalu) a ve druhém pseudoefedrin (5,2 g včetně obalu). Kromě toho zajistili také kompletní přenosnou varnu pervitinu. Další domovní prohlídky se uskutečnily v Tachově, kde kriminalisté zadrželi zbylé členy skupiny.
V sobotu pak podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí pěti obviněných mužů do vazby. O té v neděli rozhodoval soud. „Ten návrh akceptoval, a tak se obvinění muži již nacházejí ve vazební věznici. Žena, která se na distribuci drog nepodílela, je trestně stíhána na svobodě," dodala mluvčí.