„Mohu potvrdit, že 63letému muži bylo sděleno obvinění pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Byl mu zadržen řidičský průkaz a hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok,“ řekl Deníku v pondělí policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Obviněným je podle informací Deníku dětský lékař Muhsin Al K., který přišel do Čech z Iráku v 90. letech minulého století a který ordinuje v Boru, Stříbře a Plané na Tachovsku. Jeho tvář ani celé jméno ze zákona nyní nelze zveřejnit. Podle zdroje Deníku měl tento cizinec problémy s alkoholem za volantem už v minulosti. Když byl kontrolován hlídkou letos v květnu u Chodové Plané, nadýchal 2,3 promile, a to měl navíc platný zákaz řízení.

Obyvatelům Vranova není vzhled obce lhostejný, ve sváteční den tak společně shrabali listí z veřejných prostor a návsi.
Ve Vranově obyvatelé sami shrabali listí po celé obci. Nakonec si upekli buřty

Teď je stíhán za opileckou jízdu z neděle 15. října. „Policisté z obvodního oddělení Mariánské Lázně provedli orientační dechovou zkoušku s třiašedesátiletým řidičem osobního automobilu značky Fiat Panda, který jel směrem na Starou Vodu. Tato dechová zkouška vyšla s pozitivním výsledkem 1,74 promile,“ uvedl tehdy bez bližších podrobností Kopřiva s tím, že muži byla další jízda zakázána a podrobil se odběru krve a moči.

Podle zjištění Deníku se Muhsin Al K. na silnici choval podle svědků riskantně a poté nečekaně zastavil. Když jeden z dalších řidičů zjistil, že je opilý, znemožnil mu odjet a přivolal policii.

Nehoda na dálnici D5, kde jelo auto v protisměru.
Senior vjel na dálnici v protisměru a smetl vůz se ženou a dítětem

Redakce tehdy kontaktovala i samotného lékaře, ale ten vinu popíral. „Já jsem stál, pod vlivem jsem nejel,“ tvrdil Deníku Muhsin Al K. Dodal, že žádné vysvětlení k věci nemá. Rodiče jeho malých pacientů ale dle jeho vyjádření strach mít nemusejí. „Proč by se měli bát? Já v práci nikdy nepiju. Teď jsem v práci. Máte pocit, že jsem opilý?“ reagoval lékař na otázky Deníku s tím, že více k věci říkat nebude.