Tu měl podle informací Deníku její 46letý manžel delší dobu sexuálně týrat. Měl ji nutit k drsnému sexu, kdy musela sedět nahá s rukama za hlavou a její manžel ji dával rány gumovou hadicí po ňadrech a přirození. Pokud žena neplnila, co jí přikazoval, trestal ji.

Takové sexuální praktiky nejprve vyžadoval údajně jednou za tři dny, jeho apetit se však postupně zvyšoval, až chtěl drsný sex i dvakrát denně. Když už to pro ženu bylo příliš, pokoušela se jej odmítat, ovšem pod hrozbou fyzického trestu mu nakonec byla po vůli.

Jenže i to bylo podle informací Deníku manželovi málo. Začal domlouvat schůzky s muži, se kterými nutil ženu do sexu. Měla od nich vybírat po 500 korunách za jeden styk, peníze pak manžel od ženy vyžadoval.

Když už poškozená násilí a nucený sex nevydržela, podařilo se jí utéct a vše nahlásit. Muž skončil ve vazbě.

Kromě modřin a šrámů na těle si podle psycholožky žena může z tohoto vztahu odnést pořádné šrámy na duši. „Musel to pro ni být hodně traumatizující zážitek, který může do budoucna mít velké a možná i trvalé následky,“ uvedla Matějčková Zezulová. „Poškozená zažila ohromné ponížení a zklamání. To může znamenat do budoucna ztracenou důvěru v muže i ve fungující vztah. Je to velký zásah nejen do ženskosti, ale do osobnosti vůbec,“ uvedla dále psycholožka.

Ilustrační foto
Krize dala vztahu učitelů a žáků nový rozměr

Proč žena neutekla od násilnických choutek manžela dříve, vysvětluje Matějčková Zezulová například tím, že mohla stále doufat v nějakou změnu, v to, že se může u muže jednat o přechodný stav.

Šestačtyřicetiletý tyran skončil ve vazbě, na návrh státního zastupitelství jej tam poslal Okresní soud Tachov. Muž nyní čelí obvinění ze spáchání tří trestných činů, a to týrání osoby žijící ve společném obydlí, znásilnění a kuplířství. Hrozí mu nepodmíněný trest ve výši až deset let.

O umístění do vazební cely rozhodla také obava z toho, že by mohl v trestné činnosti pokračovat. „Soud zvažoval i jiné možnosti náhrad vazby, ve hře byl i náramek s využitím monitorovacího systému,“ uvedla Deníku tachovská soudkyně Michaela Řezníčková.

Vazební důvody byly ale podle jejího vyjádření natolik závažné, že monitorovací systém byl nakonec vyloučen a soud rozhodl o umístění do vazební věznice. Soudní líčení by se mělo uskutečnit po zpracování všech výpovědí a znaleckých posudků v podzimních měsících.

Případ, jak Deníku potvrdila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková, je nadále v šetření policie. „S ohledem na charakter násilné trestné činnosti nebudeme sdělovat další informace,“ uvedla mluvčí.

Vojtěch Sochor z Velhartic se narodil v klatovské porodnici 21. dubna v 5:18 hodin (2960 g, 50 cm). Maminka Marie a otec Miloslav dopředu věděli, že jejich druhé dítě bude chlapeček. Doma se na Vojtíška těší dvouletý Jakoubek.
FOTO: Právě jsme se narodili