Servírka si před rokem vyslechla od policejního komisaře obvinění z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Případ nyní projednává Okresní soud v Tachově. „Ve věci zatím není rozhodnuto,“ sdělil Deníku soudce Miroslav Vajgant s tím, že jednání bude pokračovat koncem října.

Podle obžaloby měla sedmačtyřicetiletá Lenka Valachová zaměnit lázeňský minerální pramen Prusík za čistící prostředek, nalila jej do skleněného džbánku a podala hostům.

Pacientka, která se louhu napila, pocítila v puse pálení a hned tekutinu vyplivla. Ale zasáhnout už musela záchranka. Žena skončila v nemocnici s poleptaným zažívacím traktem a následky nešťastné události si ponese po zbytek života.

Obžalovaná necítí vinu. Podle jejího vyjádření stál kanystr s žíravinou vedle nádob s minerálkou a nebylo na něm žádné označení, že se jedná o nebezpečnou látku. Zvednout těžký kanystr jí navíc pomohl kolega. Podle její výpovědi se zápach a zabarvení tekutiny příliš nelišil od siřičité minerálky.

Soud také vyslechl soudního znalce z oboru bezpečnosti práce, který hlavní vinu přisuzuje zaměstnavatelům obžalované servírky. Nádoba s tak nebezpečnou látkou na tom místě podle něj neměla vůbec stát a navíc měla být řádně označena. Záměna byla podle jeho vyjádření nechtěná.