Mladík využil příležitosti a vzal terénní automobil sebevrahovy družky, se kterým odjel. Policisté mladíka, který měl nastoupit trest odnětí svobody, dopadli až na Chebsku.

„Lékař oznámil policii nalezení mrtvého muže v obci Lesná. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o 26letého muže, který svůj život ukončil sebevraždou,“ potvrdil mluvčí tachovské policie Václav Blahník. Sebevrah měl na místě zanechat dopis na rozloučenou.

Mladík, který jej odřízl z půdního trámu a vzal si automobil, se cestou poté pokusil vloupat do bytu. V souvislosti s neoprávněným užíváním motorového vozidla a případném vloupání, zahájila policie po podezřelém muži pátrání.

„Následným prověřováním bylo zjištěno, že na vytypovaného muže byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu pro jinou již dříve spáchanou trestnou činnost,“ uvedl dále Blahník.

Policie provedla mimořádná bezpečnostní opatření nejen na Tachovsku, ale také v sousedních okresech. „Tím se zjistilo, že terénní vozidlo se pohybuje směrem na Mariánské Lázně,“ informoval mluvčí.

Při pronásledování vozidla, při kterém padlo i několik varovných výstřelů, pak pachatel, který nemá řidičský průkaz, způsobil v chebském okrese dopravní nehodu. Při předjíždění narazil do protijedoucího automobilu a skončil ve svodidlech. Vystoupil a z místa nehody se snažil utéct, ale krátce nato jej pronásledující policisté dostihli, zadržen a dodáli do výkonu trestu odnětí svobody, který měl již dříve nastoupit.