„Z celkem sedmi krádeží je podezřelý pětadvacetiletý místní muž. Na základě zjištěných informací a zajištěných důkazů mu proto plánští policisté ve středu sdělili podezření ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže, pokračujícího přečinu poškození cizí věci a z pokračujícího přečinu porušování domovní svobody," informovala tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Policisté mladého muže viní z toho, že se v Plané vloupal do garáže, ze které odcizil čtyři hliníková kola se zimními pneumatikami, dva rybářské pruty s navijáky a stavební kolečko.

„V dalším případě měl z dřevěné chaty v zahrádkářské kolonii odcizit elektrickou centrálu, přímočarou pilu, sekeru a LED světlo," popsala dále policejní mluvčí.
Mladý muž má na svědomí také jednu z nejkurióznějších krádeží poslední doby. Policisté jej viní z krádeže deseti plněných koblih, které se byly položené mezi mříží a vstupními dveřmi jedné plánské prodejny.

„Podezřelý muž se měl také vloupat do zahradní dílny v Zahradní ulici, ze které měl odcizit plastovou bednu na pivo s 15 prázdnými lahvemi a s pěti plnými lahvemi. Dále si měl odnést lahev alkoholu a motorovou pilu. Kromě toho se vloupal i do garáže, ve které prohledal neuzamčené osobní vozidlo. Z garáže ani z vozidla tentokrát nic neodcizil."

Na další lup se vydal do garáže ve Wolkerově ulici, kde poškodil plechová vrata. „V Havlíčkově ulici zase vnikl na pozemek domu, kde z přístavku na sezení v zadní části zahrady odcizil lahev alkoholu," dodala Jiroušková.

Poslední krádež byla opět ve Wolkerově ulici, tentokrát měl zálusk hned na čtyři garáže. Kradl ale jen v jedné z nich, když si z ní odnesl elektrickou pilu.
Celková škoda, kterou při uvedené trestné činnosti muž způsobil, přesáhla 46 000 korun.

„Jak policisté zjistili, podezřelý se uvedených jednání dopustil i přesto, že byl za takové skutky odsouzen okresním soudem," doplnila výčet provinění tachovská policejní mluvčí.