K tomu přidal odsouzenému povinnost podrobit se psychologickému programu, který by vedl ke zlepšení vztahu k jeho dětem.

Poté, co se odsouzený odvolal, vrátil plzeňský Krajský soud případ zpátky do Tachova. Jak Deníku vysvětlila soudkyně Michaela Řezníčková, kraj původní rozsudek zrušil, důvodem je vyslechnutí dnes již zletilého syna, který měl být jednou z osob, jež měl obžalovaný psychicky týrat.

Čtvrteční jednání v uvedené záležitosti bylo odročeno, soud se případem bude znovu zabývat v září.

Obžalovaný měl svým dvěma synům mimo jiné říkat, že máma je zlá, že je ďábel. Ze svých úst vypustil podle obžaloby ještě horší obvinění. Trestní sazba je v tomto případě dva až osm let odnětí svobody, tachovský soud tedy v původním rozsudku stanovil trest na dolní hranici trestní sazby.

Manželství Fürstlových bylo podle listinných důkazů, které se při minulých soudních jednáních četly, celkem klidné. Po vážné dopravní nehodě, při které byl v roce 2008 obžalovaný vážně zraněn a delší dobu hospitalizován, se ale všechno změnilo.

Jeho manželka přiznala jednorázovou nevěru a vzájemné soužití se začalo hroutit. Vyvrcholilo to rozvodem manželství v roce 2018.

Pro obžalovaného to ale neskončilo, podle obžaloby měl manželku před syny neustále pomlouvat, ponižovat, nadávat jí, došlo i k vzájemnému napadání. „Připouštím vzájemné napadání, ale nemyslím si, že bych někoho týral,“ vyjádřil se tehdy obžalovaný.

Ten, jak uvedl Deníku v jednom z telefonických hovorů, považuje celou záležitost za spiknutí proti jeho osobě s cílem jej psychicky zlikvidovat

Tachovský soud v minulých líčeních vyslechl prostřednictvím videokonference soudní znalkyně v oboru psychiatrie a psychologie.

Jak uvedla soudní znalkyně v oboru psychiatrie, poškozená, bývalá manželka obžalovaného, jevila jasné příznaky osoby, která si prošla psychickým týráním.