Podnětem k policejnímu zásahu bylo upozornění souseda, který si všiml, že v domě, jehož majitelka na nějakou dobu odcestovala, se něco děje. „Na podezřelý pohyb v domě upozornil soused. Policisté na místě následně zadrželi celkem devět osob. Pět z nich přímo v domě, zbylé čtyři na ulici v blízkosti domu,“ potvrdila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Hlavní osobou v tomto případu se stal devětadvacetiletý muž, který čelí podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. „Muž měl 20. listopadu za pomoci násilí vniknout do domu. Jak se následně ukázalo, dotyčný v domě pobýval celkem pět dnů, v průběhu kterých zval do domu další osoby,“ uvedla dále mluvčí s tím, že pachatel rovněž vyměnil zámky u dveří.

Jak se zjistilo při ohledání domu za přítomnosti majitelky, nezvaní návštěvníci v objektu udělali velký nepořádek, věci v něm rozházeli. Zmizel televizor, sada porcelánových hrnečků, stříbrný medailonek a další věci v hodnotě kolem 20 tisíc korun

Policisté při ohledání domu zajistili řadu věcí. „Například elektroniku, oblečení, ale i bílou krystalickou látku, která při provedeném testu reagovala jako amfetamin,“ informovala Jiroušková. Jak uvádí policejní zpráva, není vyloučeno, že právní kvalifikace činu se rozšíří, trestně stíhány mohou být i další osoby. Policie chválí reakci pozorného souseda, který v souvislosti s podezřelým pohybem v domě kontaktoval majitelku a následně i policii.

„Doporučujeme, aby lidé, kteří odjíždějí na delší dobu, poprosili sousedy, aby si všímali dění kolem jejich domů či bytů,“ uvádí policie.