Nedorazil však jeden z přísedících a soudce Josef Junek tak musel jednání odročit na třicátý leden.

O jaký případ se ale jedná? Podle obžaloby se čtveřice domluvila na krádežcíh aut a motocyklů, které měla za prvé rozprodávat a za druhé rozmontovávat na náhradní díly, které se měly taktéž odprodávat.

Boss Šulc

Hlavou celého zlodějského gangu měl být jednatřicetiletý Karel Šulc, který nejenže celou skupinu organizoval, ale dokonce automobily vytipovával. Mělo jít především o dodávky. Obviněný Benedikt se pak přímo specializoval na vloupání do aut, odblokování imobilizéru a odvoz dílů. Šulc pak navíc úkoloval Skálu a Pristaše. Po odvedené práci jim vyplácel finanční odměny.

Případ Bor

První případ se stal v Boru, v říjnu 2010. Tady se měla skupina vloupat do vozu Fiat Ducato, který byl zaparkovaný u bytovky v Borské ulici. V nákladní části fiatu byly ještě uskladněny podkopová lžíce a startovací vozík.

Benedikt otevřel kapotu, odpojil řídící jednotku a s pomocí své upravené řídící jednotky a šroubováku nastartoval. Za volant se posadil František Skála a přes Lužnou odjel na Přimdu. Ostatní se pak za ním vypravili Šulcovým automobilem. Nápisy na bílé dodávce přelepili páskou a u meteorologické stanice na několik hodin odstavili. Poté jej Pristaš se Skálou převezli do Bělé nad Radbuzou, do bývalého statku. Karel Šulc si zde ještě vyložil startovací jednotku. Dvojice Pristaš a Skála pak vůz rozmontovala. Jindřich Benedikt pak díly odvezl. Lžíci skupina prodala ve sběrných surovinách.

Místo pásky větvě

Podobným způsobem měli o několik dní později ve stříbrské Plzeňské ulici ukrást i Citröen Jumper s naloženým instalatérským náčiním. V kabině měly být i kreditní karty. Jen nápisy na Přimdě nepřelepili páskou, ale zamaskovali celý vůz větvemi.

Na Domažlice

Gang ale neměl stále dost a vypravil se i za hranice Tachovska, do Domažlic. V Kozinově ulici ukradl další Fiat Ducato. Ve chvíli, kdy Benedikt seděl u volantu, ale skupinu někdo vyrušil. Ta se pak bez jakékoliv kořisti musela dát na útěk. Další zlodějskou činnost měl gang provádět bez Jindřicha Benedikta. V listopadu 2010 totiž vnikli do dílny bělského statku a ukradli motocykly Honda CR 125 a Aprilia 350. Ty pak na přívěsném vozíku převezli na Přimdu, do bydlistě Františka Skály. Aprilii si měl nechat a Hondu prodat na Aukru za osmnáct tisíc korun.

Operace Třískolupy

Těsně před Vánocemi 2010 se dále skupina vypravila do Třískolup. V merku totiž měla čtyřkolku, která měla být zaparkována v kůlně místní zahrádkářské kolonie. Když ale do ní zloději násilím vnikli, nic neukradli. Na své si ale přišli o několik desítek metrů dále, v téže kolonii, ale v jiném objektu. Odtud totiž do Bělé odvezli Jawu 350. Motorka pak byla nabídnuta Karlu Šulcovi.

Brali všechno

Poslední případ se měl stát v lednu 2011 v Čečíně na Domažlicku. Tady totiž Šulc vytipoval další jednostopý stroj a ostatním členům skupiny připomněl, že v objektu se může nacházet i vícero cenností, zejména pak tučná finanční hotovost. Zloděje Pristaše a Skálu tak Šulc na místo v dopoledních hodinách odvezl. Na verandě domku ukradli čtyři pivní přepravky a pokračovali rozbitým oknem dovnitř. A motorka jako by je přestala zajímat. Z domku ukradli další tři basy i s prázdnými pivními láhvemi, sklenělné poháry, dva kartony cigaret, vzduchovku a dalekohled.

Muži tak zpáchali trestné činy krádeže zčásti ve stadiu dokonaném a z části pokusu, a poškození cizí věci. Skála s Pristašem si na účet ještě přičtou přečin maření úředního rozhodnutí a vykázání. Za to jim hrozí několikaletý trest.

Lupiči způsobili škody za více než čtyři sta čtyřicet tisíc korun.