Jak Deníku v pondělí sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková, policie zahájila v tomto případě úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení. A trestní sazba je v tomto případě tři až osm let nepodmíněně.

„Muž je v současné době v nemocnici v péči zdravotníků a pod policejním dohledem,“ uvedla dále policejní mluvčí. Na jakém oddělení je, blíže nespecifikovala.

Proč se uvedeného činu dopustil se stále ještě neví. „Stále je to v šetření a důvody jeho jednání budou předmětem znaleckého zkoumání,“ řekla Deníku Jiroušková.

Osobní auto vjelo v neděli v podvečer do domu seniorů Panorama v Tachově.
Auto vlétlo do domova seniorů, jedna žena byla zraněna

Muž vjel v neděli v podvečerních hodinách hlavním vchodem do vestibulu domova seniorů. Projel vstupními dveřmi, které zcela zničil a zastavil se krátce za nimi. Z auta vystoupil, pohyboval se po areálu domova a poté zmizel v zahradách sousedních rodinných domů, kde jej policejní hlídka chytila.

Nikomu z klientů ani personálu se naštěstí nic vážného nestalo, třiadevadesátiletá žena, která byla odvezena do nemocnice, utrpěla šok a byla jen lehce zraněna po pádu, vůz do ní nenarazil.

Centrum sociálních služeb Tachov, které domov provozuje, zatím sčítá škody a čeká na nové dveře. „Škody půjdou určitě do statisíců,“ řekla v pondělí Deníku ředitelka Lucie Báčová. V noci na pondělí byl vchod zabezpečen plachtou a na místě byla služba. „Zatím budou do vstupu umístěny dřevěné desky s provizorními dveřmi, než dostaneme dveře nové,“ dodala ředitelka.

Jiří Kohout
Kadrnožka a její prokletí...