Ten od června do srpna letošního roku několikrát nezaplatit na jedné z dálničních čerpacích stanic nedaleko Rozvadova. „Na základě provedeného šetření, intenzivního pátrání, pečlivého shromažďování a vyhodnocování informací a stop se policistům podařilo ustanovit pachatele, který měl v uvedeném období celkem v pěti případech natankovat a bez zaplacení ujet,“ popsala události Dagmar Jiroušková, tisková mluvčí tachovských policistů. Muž byl ale vychytralý. K pumpě přijížděl s vozy, u kterých měnil i espézetky.

„Opakovanými krádežemi pohonných hmot způsobil celkovou škodu za více neždeset a půl tisíce korun. Poprvé se takového jednání dopustil jedenáctého června, kdy do nádrže vozidla Mercedes natankoval téměř dvaasedmdesát litrů nafty za více než dva a půl tisíce korun. K čerpací stanici se vrátil po sedmi dnech, tentokrát s vozidlem Fiat, do kterého natankoval pohonné hmoty za více než dva tisíce tři sta korun. Počátkem srpna muž ve svém jednání pokračoval – u čerpacího stojanu zastavil s vozidlem Mercedes a do jeho nádrže natankoval téměř šestasedmdesát litrů nafty za více než dva tisíce sedm set korun,“pokračovala s výčtem Jiroušková.

Výtečník ale neměl stále dost. „V srpnu tankoval ještě dvakrát, již ne do nádrže vozidla, ale do dvou barelů, které měl v zavazadlovém prostoru auta. V prvém případě natankoval téměř dvaapadesát litrů nafty a ve druhém případě natankoval téměř jedenatřicet litrů nafty. Policisté jednotlivé případy evidovali nejprve jako přestupky proti majetku, neboť v jednotlivých skutcích škoda nepřesáhla částku pět tisíc korun,“ uvedla mluvčí. Policisté zahájili, v souvislosti s vypátráním a ustanovením pachatele, úkony zkráceného přípravného řízení, protiprávní jednání překvalifikovali a muži z Děčínska sdělili podezření ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže.