„Měl jsem vztek na zaměstnavatele, protože mi nedal výplatu," vypovídal 27letý Jan Jurek, který tehdy na opravě Pobřežní pracoval.  Jeho zaměstnavatel byl jedním z dodavatelů stavby.  Když mladý muž zjistil, že nedostal za práci zaplaceno, zatmělo se mu před očima, vzal nůž s deseticetimetrovou čepelí a probodal jím šest pneumatik pracovních strojů zaparkovaných u nově vybudovaného kruhového objezdu. „Byl jsem střízlivý. Po činu jsem nůž odhodil někam ke Mži a šel jsem domů," vypovídal u soudu.

Jenže zanechal na staveništi jasný otisk boty a na základě této trasologické stopy ho záhy vypátrali policisté.  Nezapíral, k činu se přiznal.
Mladého muže před soud přivedla s rukama v želízkách vězeňská eskorta. Momentálně totiž pobývá ve věznici.

„Obviněný byl již šestkrát odsouzený a několikrát byl řešen před přestupkovou komisí městského úřadu," uvedl soudce Josef Junek.  K nejčastějším prohřeškům obžalovaného patřily krádeže.  Vloupal se například do osobních vozů ale také do Základní školy Zárečná, do obchodu v tachovské ulici B. Němcové či do ubytovny na východním sídlišti. Několikrát ho policisté přistihli také při řízení osobního auta, ačkoli neměl řidičský průkaz.  Škála trestů, které za své činy dostal se pohybovala od veřejných prací přes podmínku až k nepodmíněnému trestu. 

Obvykle už ve zkušební době provedl nějaký další přestupek.  Teď se mu to všechno nasčítalo a proto pobývá za katrem.  Trest mu měl končit v závěru příštího roku, ale pobyt si po úterním soudu ještě o něco prodloužil.

„Odsuzuje se k pětiměsíčnímu trestu nepodmíněně ve věznici s ostrahou," zněl verdikt samosoudce Junka.
Zajímavostí je, že soudce neuznal nároky poškozených firem na náhradu škody. „Předložily nedostačující materiály," odůvodnil Junek s tím, že se firmy  mohou obrátit na občanskoprávní řízení.