Násilníkem měl být dvaapadesátiletý krmič dobytka Vlastislav Rytych. Jeho obětí měla být osmadvacetiletá žena, která se zajímá o historii obce. Tu domů pozval pod zámínkou ukázky starých fotografií.

Podle státního zástupce jí doma strhl tričko i podprsenku a povalil na postel. „Poškozená se bránila, snažila se obžalovaného odstrčit a křičela,“ řekl státní zástupce novinářům.

Krmič Rytych se ale nedal odradit a snažil se ženu dlaní umlčet. Pak ji začal osahávat a stahovat kalhoty a kalhotky. To se mu také povedlo. Když pozanala, že obrana Rytycha ještě více vzrušuje, snažila se klidně přesvědčit, že za takový čin půjde za mříže. Na to ale násilník nedbal a řekl jí, že z domu už neodejde. Dokonce jí vyhrožoval, že ji udušenou zastele do postele.

Drama mělo ale šťastný konec. Nahá žena vyskočila z okna ve chvíli, kdy násilník hledal kbelík, do kterého se měla vymočit.

Rytych před soudem ale vesměs mlčel. „Na nic takového si nepamatuju,“ sdělil v řečnišiti. „Usvědčuje jej hlavně žena,“ vyjádřil se k případu soudce Josef Junek.

Jednání bylo odročeno na 13. březen. „Potřebuji totiž vyslechnout ještě jednoho ze dvou svědků,“ řekl Deníku soudce.

Navíc tento prohřešek není jeho jediný kriminální čin, kterého se měl agresor dopustit. Údajně měl jednomu bezdružickému zemědělci ukrást ohradník.

Vlastislavu Rytychovi tak nyní hrozí několikaletý pobyt za mřížemi.