Policejní hlídka do obchodu vyjela v odpoledních hodinách na základě oznámení, že cizinec měl v prodejně odcizit zboží. „Policisté obvodního oddělení v Tachově předváděli na policejní služebnu jednačtyřicetiletého cizince, který měl v prodejně odcizit zboží. Když požadovali od cizince prokázat totožnost, v prostorách prodejny napadl policistu, kterého se pokusil udeřit pěstí do obličeje,“ popsala policejní mluvčí Hana Kroftová.

Útočník ale úspěšný nebyl a policisté jej eskortovali na obvodní oddělení. „Opět nerespektoval pokyny policistů a bránil se do vozidla nastoupit, přitom kopl policistu do horní části těla,“ dodala mluvčí.

Při provedené dechové zkoušce muž nadýchal jedno a půl promile alkoholu. Případ si převzali tachovští kriminalisté a cizinci sdělili podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě.

Událost se odehrála v tachovském Lidlu a zdaleka se nejedná o ojedinělý případ.

„Krádeže samozřejmě čas od času v našich prodejnách zaznamenáváme. Nejedná se však o časté případy,“ uvedla mluvčí Lidlu Zuzana Holá.

Jak dodala, ve většině prodejen má řetězec totiž pracovníky ostrahy. „Jejich přítomnost působí preventivně a díky jejich činnosti lze případné krádeže eliminovat. Úkolem ostrahy je právě tyto situace předvídat a předcházet jim.“

Pokud pracovník ostrahy někoho přímo při krádeži, či bezprostředně po ní přistihne, má právo ho zadržet. „Tohoto člověka může ostraha, stejně jako kdokoliv jiný, zadržet v případě, že je to nutné ke zjištění totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. V takových situacích následně do prodejny přivolá policii,“ doplnila mluvčí obchodního řetězce.

Terčem zlodějů se stávají i jiné obchody. Další incident se stal v neděli krátce po druhé hodině odpolední v dalším z tachovských supermarketů. „Policisté řešili protiprávní jednání cizince, který v obchodě odcizil potraviny v hodnotě přesahující dvě stě korun. Cizince policisté za krádež v jednom z tachovských obchodních domů vyřešili příkazem na místě uložením pokuty,“ uvedla policejní mluvčí.