„Tachovští policisté se v uplynulých dnech zabývali případem, který se stal v zahrádkářské kolonii. Na zahradu jedné chatky vnikl v nočních hodinách 44letý muž, který se pokusil vypáčit vstupní dveře do zahradní kůlny. To se mu ale nepodařilo, a tak z boku objektu poškodil dřevěný rám okna a vyndal skleněnou výplň," popsala postup pachatele policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Vzniklým otvorem po odstraněné skleněné výplni vlezl zloděj dovnitř a odcizil aku vrtačku, nabíječku na aku vrtačku a jednu přepravku s 20 lahvemi od piva. V přepravce bylo ještě 14 plných.

„Uvedené věci si naložil na nalezené zahradní kolečko, se kterým chtěl odjet k vozidlu, které měl poblíž kolonie zaparkované," dodala mluvčí.
Daleko ale nedojel. Pachatele vyrušila při lupu policejní hlídka, která se blížila k místu činu. Tam ji totiž přivolal majitel objektu. O nezvané návštěvě se totiž dozvěděl.

„Zahradní chatku i kůlnu měl majitel zajištěnou soukromým zabezpečovacím systémem, který jej prostřednictvím SMS zprávy upozornil na narušení objektu," uvedla policejní mluvčí.

Majitel zahrádky proto ihned vyjel na místo ověřit, zda se nejedná o planý poplach a co se to vlastně na zahradě děje.

A když na své zahrádce uviděl světlo z baterky, okamžitě na místo přivolal policisty a vyčkal do jejich příjezdu.

„Policisté pak pachatele, který z místa činu utekl, zadrželi u jeho odstaveného vozidla. Následující den mu sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody."

Policisté v souvislosti s tímto případem připomínají, že zabezpečení majetku zabezpečovacím systémem je jednou z možností, jak majetek ochránit před případnými pachateli.

Majiteli zahradní chatky v tachovské kolonii U Minerálky se takové zabezpečení v tomto případě skutečně vyplatilo.