„Policisté z obvodního oddělení v Kaznějově se od středy zabývají případem odcizení kameninové sochy, která byla umístěna před kašnou v obci Plasy. K případu zjišťují veškeré okolnosti a po odcizené soše a neznámém pachateli pátrají,“ řekla Deníku policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že předmětem šetření je i výše způsobené škody.

Čurající chlapeček nejvíce proslavil Brusel, ale stával i v Plasích. Jeho tamní historie sahá až do 50. let minulého století. „Panáček byl umístěn na okraji betonového bazénu, uprostřed kterého byla ještě homole a z ní stříkal vodotrysk. Voda byla přivedena samospádem z nádrží umístěných v patře budovy vodárny,“ popsal pro Deník Jaroslav Stehlík, který pracoval na plaském nádraží.

Později ale voda přestala téci a nakonec na pár let chlapeček z místa zmizel úplně. Parta nadšenců ale asi 70 cm vysokou sošku opravila, stejně jako bazének, a v roce 2021 bylo vše uvedeno do provozu. Kuriozitku si oblíbili místní i turisté.

Místní teď na sociálních sítích žádají o pomoc při pátrání po sošce, objevily se už i nápady, že pokud by se nenašla, mohla by být vyrobena nová.