Při vyjednávání zakázek a prodejů pohonných hmot dokonce nejednal pod svým jménem. Nyní je výtečník, který se vydával za Jana Vodrážku, pana Otavu nebo jen za Pavla, umístěn ve vazbě.

„Muže kriminalisté zadrželi minulý týden. Policejní komisař mu sdělil obvinění z přečinu podvodu,“ potvrdila Dagmar Jiroušková, tisková mluvčí tachovské policie.

Podvody, při kterých se obohacoval na úkor druhých, páchal na území celého Tachovska a během pěti měsíců z poškozených vylákal více než sto sedmdesát tisíc korun. „V deseti případech nabízel prodej motorové nafty, a to za velmi výhodnou cenu, zpravidla za dvacet korun za litr. Před samotným dodáním pohonných hmot požadoval od zájemců zálohu,“ uvedla mluvčí.

Podvodníkovo podezřelé jednání zřejmě prokoukli jen tři lidé a na jeho nabídku nepřistoupili. „Od ostatních sedmi důvěřivých vybral částku ve výši padesát tisíc korun. V dalších dvou případech nabízel stavební práce nebo stavební materiál. Od zájemců za to předem vyinkasoval více než pětapadesát tisíc korun,“ sdělila Jiroušková.

Muž se nebál zajít ani do stavebnin. „I ty jsou na seznamu poškozených. Z prodejny si podvodník odvezl materiál za téměř pětaosmdesát tisíc korun. Část zboží sice uhradil, ale i tak firmě dluží téměř pětašedesát tisíc korun.“

Podle mluvčí ale nejsou škody a seznam podvedených konečné. „Za poslední dny totiž kriminalisté přijali dalších pět oznámení, která nyní prověřují. Vzhledem k tomu, že se domnívají, že podvedených lidí či firem může být více, žádají případné další poškozené, aby se jim ozvali na telefonu 974 337 340 nebo se přihlásili na nejbližším obvodním oddělení,“ vyzvala policejní mluvčí.

Podvodníkovi za jeho protiprávní jednání nyní hrozí mimo jiné i trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.