Jenže třem z nich se v minulých dnech nevyplatilo. Dva z nich, jak jinak havarovali, třetího chytila za volantem policejní hlídka.

První nehoda se stala mezi Tisovou a Starým Sedlištěm. Zde se bočně střetla dvě vozidla. „Provedená dechová zkouška byla pozitivní u jednoho z řidičů. Přístroj naměřil nejprve 1,36, poté 1,21 promile alkoholu. Policisté při lustraci navíc zjistili, že řidič není držitelem řidičského oprávnění a že mu okresní soud vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel do listopadu roku 2014. Ani vozidlo, se kterým jel, nebylo v pořádku. Mělo totiž neplatnou technickou kontrolu a emisní měření," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Druhý z hříšníků, šestačtyřicetiletý cizinec, se na cestu vydal mezi Borem a Přimdou. Také on kvůli opilosti nezvládl vozidlo a narazil do stromu. Policisté mu naměřili nejdříve 1,59, poté dokonce 1,68 promile alkoholu. Na místě přišel o řidičák.

Největším pijanem uplynulých dní je však jedenadvacetiletý mladík, na kterého si posvítili policisté v Kladrubech. „Muž při kontrole nadýchal 1,90 promile alkoholu, výsledek druhé dechové zkoušky byl vyšší, a to 1,96 promile alkoholu. Mladý muž navíc není držitelem žádného řidičského oprávnění, vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu a emisní měření a nemělo zákonné pojištění. Mladému řidiči, který se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve, policisté zakázali další jízdu a následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila závěrem tachovská policejní mluvčí.