To mu ale nestačilo a vloupal se i do zaparkovaného vozu. Ve čtvrtek zahájil komisař trestní stíhání, zloděj je nyní ve vazbě.

„Muž měl mezi 24. a 25. prosincem letošního roku odcizit z bytu v Tachově, ve kterém bydlel se svými příbuznými, klíče od bytu a domovních dveří a dále měl vzít dvě platební karty z peněženek odložených v obývacím pokoji. Pomocí jedné karty a PIN kódu, který znal, pak uskutečnil čtyři výběry z bankomatu, kdy vybral 3 000 korun," popsala zlodějovo počínání Dagmar Jiroušková, mluvčí tachovské policie. Při jeho pátém pokusu o výběr byla platební karta zablokována. Peníze samozřejmě utratil.

Dále měl v době mezi 22. a 26. prosincem překonat oplocení jednoho dvoru v Tachově a následně vniknout do vozidla Mercedes a vykrást zvukovou aparaturu. Naštěstí ho vyrušila obsluha nedaleké plynové kotelny. „Z vozidla chtěl odcizit elektronické varhany, mixážní pult a cestovní tašku s kabeláží ke zvukové technice za více než 18 000 korun. Věci z vozidla stačil pouze vyložit na zem před vůz," sdělila mluvčí Jiroušková s tím, že na poškození vozidla způsobil škodu za bezmála 1 600 korun. „Při šetření policisté zjistili, že se dotyčný uvedeného jednání dopustil již v minulosti a byl za přečin krádeže v loňském roce odsouzen," podotkla mluvčí.

V tuto chvíli se již nachází ve vazbě, o které v pátek rozhodl soud. Je obviněn ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.