Dopravní nehody

Chodová Planá - Dne 20. března 2008 kolem 07:35 hodin jel 36-letý řidič z Mariánských Lázní s osobním vozidlem Lancia-Delta po silnici II.tř. č.230 ve směru jízdy od Mariánských Lázní na obec Chodová Planá. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou u rybníku Regent pak nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze komunikace, kdy na mokrém povrchu dostal s vozidlem smyk, vyjel do protisměru, kde se bokem střetl s protijedoucím osobním vozidlem Škoda-Octavia, od kterého byl následně odražen na další protijedoucí osobní vozidlo Škoda-Felicia. U řidičů vozidel Octavia a Felicia byla provedená dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. U řidiče vozidla Lancia byla dechová zkouška pozitivní, kdy naměřená hodnota činila 1,06 promile alkoholu v dechu. Na základě pozitivní dechové zkoušky byl řidič podroben lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve a byl mu na místě zadržen řidičský průkaz. Jeho spolujezdkyně utrpěla lehké zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Po ošetření byla propuštěna do domácího léčení. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Na vozidle Lancia vznikla škoda ve výši 50 000,-Kč, na vozidle Octavia ve výši 300 000,-Kč a na vozidle Felicia ve výši cca 50 000,-Kč.

Stráž - Dne 20. března 2008 ve 13:15 hodin jel 29-letý řidič z Plzně s nákladním vozidlem Citroen-Jumper po silnici II.tř. č.195 ve směru jízdy od obce Borek na Stráž. Na rovném a přehledném úseku pak nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace (rozbředlý sníh) a vlastnostem vozidla (letní pneu na zadní nápravě), kdy s vozidlem dostal smyk a narazil do břehu levého silničního příkopu, odkud byl vymrštěn zpět na komunikaci. Ke zranění osob nedošlo. Provedená dechová zkouška na alkohol byla negativní. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Na vozidle Citroen vznikla škoda ve výši 200 000,-Kč.

Výtržnost v herně

Planá – Dne 20. 3. 2008 v podvečerních hodinách způsobil 37-letý muž z Plané v herně na náměstí Svobody výtržnost tím způsobem, že vlivem opilosti strhnul dekoraci z baru, přičemž rozbil několik sklenic a slovně napadal obsluhující personál. Výtržník z herny utekl, avšak po krátkém pronásledování byl zadržen policejním psovodem.

Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu

Trpisty – Dne 15. 3. 2008 po 22 hodině byl v průběhu dopravně bezpečnostní akce „Y“ kontrolován 32-letý řidič ze Stříbrska, který řídil osobní motorové vozidlo Škoda-120 po předchozím požití alkoholických nápojů. Rozborem krve bylo zjištěno, že tento muž řídil motorové vozidlo v době, kdy hladina alkoholu v krvi byla u něj 2,81 promile. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu – ohrožení pod vlivem návykové látky.