Dopravní nehody

Nová Hospoda - Dne 26. března 2008 kolem 18 hodiny vyjížděla 40-letá řidička s osobním vozidlem Renault-Thália z účelové komunikace (výjezd z D5) v úmyslu odbočit vlevo na silnici I.tř.č. 21 ve směru jízdy na Planou. Přitom se řádně nepřesvědčila, zda může bezpečně vjet do křižovatky. V důsledku toho pak nedala přednost v jízdě osobnímu vozidlu VW-Polo, jehož řidič jel ve směru jízdy od obce Planá na Bor. Oba řidiči již střetu nedokázali zabránit a došlo k poškození vozidel. Ke zranění osob nedošlo. Provedená dechová zkouška byla u obou řidičů negativní. Na vozidle Renault vznikla škoda ve výši 45 000,-Kč a na vozidle VW-Polo ve výši 25 000,-Kč. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.


Vloupání do novinového stánku

Stříbro – V době z 25. na 26. 3. 2008 se dosud neznámý pachatel vloupal do novinového stánku v ulici 28.října. Pachatel poškodil visací zámek na mříži okna, dvojitou skleněnou výplň a plynový přímotop. Po vniknutí do stánku odcizil kartony cigaret a drobné mince. Celkem způsobená škoda na poškozených a odcizených věcech byla odhadnuta na 54 000,-Kč.


Vloupání do chalupy

Třískolupy – Dne 25. 3. 2008 v dopoledních hodinách neznámý pachatel za použití kamene rozbil skleněnou výplň střešního okna u rekreační chalupy, kdy vnikl do koupelny a dále do přízemí budovy. Po spuštění alarmu stejnou cestou objekt opustil. Pachatel tak nestačil z chalupy nic odcizit. Způsobená škoda na poškozených věcech byla odhadnuta na 800,-Kč.

Václav Blahník
PIS PČR OŘ Tachov