„Dne 22. prosince loňského roku bylo zahájeno trestní stíhání třicetiletého muže z Tachovska pro zločin pohlavního zneužívání. Obviněný muž byl za základě rozhodnutí soudce Okresního soudu v Tachově vzat do vazby. Vzhledem k tomu, že objasnění případu, na kterém policisté intenzívně pracují, je v samém počátku, nemůžeme v této chvíli sdělit žádné podrobnosti,“ uvedla krajská policejní mluvčí Hana Jehlíková.

Nejen policie ale ani ředitel školy, kde obviněný učil, neprozradili nic bližšího o tom, co se mělo údajně v kabinetě fyziky odehrávat.

„Nic vám neřeknu, vše je ve fázi vyšetřování a já se zavázal policii, že se nebudu k případu vyjadřovat. Neřekl jsem nic ani kolegům učitelům, i když si mezi sebou o tom povídají. Ani oficiálně nevím, že by měl být ve vazbě. Ve škole není, nemohu uzavřít kalendářní rok a musím zajišťovat suplování,“ uvedl ředitel Základní školy Bor Jaroslav Linek.

K údajnému pedofilnímu jednání funkcionáře ODS se vyjádřil i předseda Regionálního sdružení ODS Plzeň Jiří Pospíšil. „Tento čin považuji za velmi závažnou záležitost, kterou v žádném případě nelze bagatelizovat a je nutné z ní vyvodit důsledky. Dnes večer (poznámka redakce: v úterý) se kvůli tomu sejde regionální rada. Předpokládám, že v přijatém usnesení vyzve Vladimíra Duba k ukončení nebo minimálně k přerušení členství v Občanské demokratické straně,“ uvedl Jiří Pospíšil.

O výsledcích jednání Regionální rady ODS bude Deník informovat v zítřejším vydání.

_________________________________________________

Diskuze k článku byla z důvodu porušování Pravidel diskuze vypnuta. Komentáře směrem k autorce článku je možné napsat ZDE>>> Případné dotazy k editorovi stránek ZDE>>>