Moldavan Denis Kolesnikov čelí obžalobě za ublížení na zdraví, které měl způsobit při konfliktu s jedním z kolegů. Vše začalo při výdeji oběda. „Šli jsme s kolegyní pro oběd. Pan obžalovaný už stál u okénka a já slyšela, jak paní Kálalová říká, že u nás se za oběd slušně děkuje,“ popsala jedna ze svědkyň. Obžalovaný na to měl podle svědků odpovědět, že on děkovat nebude.
Jak svědkyně dále uvedla, v místnosti, ze které se jídlo vydává, seděl manžel uvedené ženy. „Paní Kálalová se na něj obrátila a řekla svému muži, že takhle se k ní chová pořád.“

Muži si mezi sebou měli naštvaně říct, že si všechno tedy vyřídí venku. Kdo z nich to navrhl, už si svědkové nevzpomenou, konflikt se odehrál v říjnu loňského roku. „Odešli na chodbičku a odtud jsem slyšela už jen rány,“ dodala svědkyně.
Rvačka mezi oběma muži se přesunula posléze i na rampu a doložil ji také kamerový záznam. Podle dalších svědectví měla poškozená avizovat pohmoždění jedné ruky, v pracovní neschopnosti ovšem nebyla. Naopak její manžel rvačku odnesl zlomeným žebrem a zhruba měsíční pracovní neschopností. Podle jedné ze svědkyň si měl také stěžovat na bolesti zad.
Obžalovaný rvačku nepopírá. V jedné z výpovědí uvedl, že poškozeného, který je postavou větší, se bál, a tak chtěl jeho útoku předejít tím, že udeřil jako první.

„Rozhodně jsem mu ale nepoškodil záda,“ uvedl ve čtvrtek před soudem Kolesnikov.

Cizincův nadřízený u soudu uvedl, že pracovně s ním problémy neměl. „V tomto směru s ním mám kladnou zkušenost,“ uvedl, ale zároveň potvrdil, že se k němu dostaly zprávy o stížnostech na jeho konfliktní komunikaci zejména se ženami a používání vulgarismů. „Zda se řešily, to nevím,“ dodal.

Tachovský soud odročil projednání na březen příštího roku. „Je třeba předvolat ještě další svědky,“ vysvětlila soudkyně Michaela Řezníčková s tím, že březnové jednání by mělo vynést také rozsudek.

Obžalovanému hrozí za ublížení na zdraví trest na šest měsíců až tři roky.