Kriminalistům ve spolupráci s policisty z místního oddělení se podařilo pachatele krádeží ustanovit a dopadnout. „Policejní komisař na základě zajištěných stop a důkazů obvinil tři muže, kteří byli pro krádeže v minulosti již odsouzeni,“ informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Jak dodala, policisté zadrželi tři podezřelé muže z Tachova ve věku 29, 36 a 39 let. „Následně zahájil policejní komisař jejich trestní stíhání a sdělil jim obvinění ze spáchaných trestných činů. Nejmladšímu z mužů sdělil obvinění ze spáchání přečinu krádeže, přečinu porušování domovní svobody a přečinu podílnictví.“

Prostřední muž si může ke krádeži a porušování domovní svobody připsat přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Nejstarší z trojice byl obviněn z krádeže.

Pachatelé nepůsobili vždycky v trojici, některé svoje skutky spáchali sólo, případně ve dvojici.

Šestatřicetiletý muž se podle policejní zprávy vloupal loni na Štědrý den do zaparkovaného osobního vozidla Nissan ve Stadtrodské ulici. U auta rozbil okénko předních dveří a zmocnil se položené peněženky, ve které se nacházely osobní doklady, kartičky zdravotní pojišťovny, dvě platební karty a finanční hotovost 2500 korun. „Za pomoci platebních karet pak provedl celkem pět výběrů z bankomatů, kdy takto získal částku ve výši 21 000 korun,“ uvedla policejní mluvčí.
Této krádeži předcházelo v první polovině prosince vloupání do domu v Husitské ulici, kde z botníku na chodbě odnesl osm párů bot různých značek v hodnotě přes sedm tisíc korun.

Další krádež už spáchal s nejmladším z trojlístku. „V první polovině prosince společně s nejmladším ze zadržených pachatelů vnikli skrze vytlačené okénko toalety do jedné budovy v ulici T. G. Masaryka. Z ní si odnesli různou elektroniku v hodnotě přes 11 tisíc korun,“ uvedla Jiroušková. Podobně se dostali do domu v ulici Karolíny Světlé, odkud ze sklepa vzali sedm kartonů vína po šesti lahvích, sedm samostatných lahví vína a dalších osm lahví jiného alkoholu. Celková škoda je v tomto případě 12 tisíc.

„Na poslední krádeži této skupiny pachatelů, která se stala na Nový rok, se podílel s 36letým mužem nejstarší z nich. V ulici Boženy Němcové v Tachově se vloupali do domu, ze kterého odcizili 12 lahví rumu, dva stojany na pneumatiky a 24 plastových lahví s mycím prostředkem. V tomto případě způsobili škodu za více než šest tisíc korun,“ doplnila mluvčí.
Nejmladší a nejstarší z trojice mužů skončili ve vazbě, prostřední byl kvůli předchozí trestné činnosti umístěn rovnou do věznice.