„Hlídka kontrolovala muže, který jevil známky požití alkoholu a choval se zmateně. Policisté jej proto vyzvali k prokázání totožnosti, muž však na výzvu nereagoval a dal se před nimi na útěk,“ popsala mluvčí tachovské policie Dagmar Jersáková.

Prchající muž podle policistů běžel zmateně po hlavní komunikaci směrem do Plzeňské ulice. „Přesto, že jej policisté opakovaně vyzývali k tomu, aby se zastavil, pokračoval dál. Pronásledovaný muž před policisty nakonec skočil u železničního mostu do řeky. Na břeh vystoupil až po jejich opakovaných výzvách,“ uvedla dále policejní mluvčí.

„Vzhledem k tomu, že bezprostředně ohrožoval svůj život, policisté jej ihned zajistili a poté, co jim předložil osobní doklady, zjistili, že se jedná o šestadvaceti­letého muže z Boru,“ dodala.

Mladý muž se podrobil dechové zkoušce, při které přístroj naměřil hodnotu 2,30 promile alkoholu v dechu. „Vzhledem k tomu, že se muž i nadále choval zmateně a nekomunikoval, byl převezen na lékařské ošetření, odkud jej policisté eskortovali do protialkoholní záchytné stanice,“ uzavřela Jersáková.