„Šlo o dva kusy jelena siky, jednu laň a jednoho koloucha jelena siky,“ upřesnila tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Pachatel ale nejspíše nebyl žádný amatér. „Bylo to zřejmé z ohledání místa činu,“ podotkla mluvčí.

Ulovenou zvěř totiž v lese vyvrhl, oddělil spodní i horní část běhů a u tří kusů oddělil i hlavy. „Zvěřinu pak zavěsil na stromy tak, aby nedošlo k jejímu zapaření nebo poškození jinými predátory,“ uvedla dále Jiroušková. Pro upytlačené kusy se chtěl s největší pravděpodobností ještě vrátit.

Pytlák navíc zvěř lovil v době hájení. „To je lumpárna. Doba lovu je schválně stanovená proto, že laně už v sobě nosí poměrně velký plod. Je to smutné,“ míní Josef Červinka, předseda myslivecké rady při Okresním mysliveckém spolku Tachov.

Navíc si myslí, že takovou zrůdnost nemohl udělat žádný myslivec. I přes to, že celá věc byla provedená poměrně odborně. „Myslivec je vychováván tak, aby se o zvěř staral. V tomto období ji přikrmuje, hlídá jí, aby se jí něco nestalo, ale že by šel lovit v době hájení, to určitě ne. Navíc každý myslivec dobře ví, že se laň připravuje na porod,“ říká předseda.

Podle něj je naštěstí pytlačení na Tachovsku ojedinělou záležitostí. „Těžko se ale k tomu člověk vyjadřuje. Z hlediska myslivosti je to ten nejhorší čin, který může člověk udělat,“ smutní Červinka.

„Pachatel způsobil příslušnému mysliveckému sdružení škodu, která byla vyčíslena podle platného sazebníku minimálních hodnot neoprávněně ulovené zvěře na více než osmadevadesát tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu pytláctví.

„Lovci“ za tento čin mimo jiné hrozí trest odnětí svobody od půl roku do pěti let. „Po pytlákovi kriminálka intenzivně pátrá,“ sdělila Deníku Jiroušková.