Neznámý muž oloupil seniorku 24. září v době od 10 do 10.15 hodin. Podle policejní zprávy vešel otevřenými vraty do dvora, kde s ženou začal komunikovat jako její dobrý známý.

„Po chvíli s ním žena dobrovolně odešla do svého domu. Zde na ní muž vylákal finanční půjčku ve výši 30 tisíc korun s tím, že do dvou týdnů jí peníze vrátí, a odešel," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Seniorce poté došlo, že muže vůbec neznala a že ji uvedl v omyl. Proto věc oznámila na policii.

„Šetřením policistů bylo zjištěno, že muž odjel osobním vozidlem červené barvy tovární značky pravděpodobně Škoda 120. Kriminalistům se podařilo sestavit identikit podezřelého muže," doplnila policejní mluvčí.

Policisté žádají veřejnost o informace v případě, že by muže na identikitu někdo poznal a byl by schopen sdělit skutečnosti, které by vedly k jeho vypátrání.

„Občané se se svými poznatky mohou obrátit osobně na policisty obvodního oddělení Konstantinovy Lázně, nebo zatelefonovat na číslo 974 337 750, případně na bezplatnou tísňovou linku 158," žádá policie.

V souvislosti s tímto případem policie varuje občany, aby byli obezřetní, nedůvěřovali neznámým lidem a nevpouštěli nikoho cizího do svého domu či bytu. „Mohou tak předejít situaci, kdy se stanou obětí trestné činnosti," dodala Brožová.