Dva zloději se pokoušeli krást v Základní škole v Kostelní ulici, jeden v restauraci na tachovském koupališti.

Dvojici mladých mužů zadržela hlídka městské policie v noci z pátku na sobotu minulého týdne čtvrt hodiny po půlnoci. „Zadrželi jsme ve spolupráci s Policií České republiky dva pachatele, kteří se vloupali do Základní školy v Kostelní ulici,“ potvrdili Deníku strážníci.

„Hlídka vyjela na místo na základě signálu z výstražného zařízení. Zjistili, že je tam hluk a ve spolupráci se státní policií, která nasadila psa, zadrželi na místě dva mladíky z Tachovska,“ upřesnil vrchní strážník tachovské Městské policie Miroslav Litomerický.

Dalšího zloděje zadržela dvoučlenná hlídka v pátek časně ráno. Ten se pokusil vykrást pivnici U Vodníka na tachovském koupališti. „V pátek v časných ranních hodinách jsme zadrželi pachatele, který se vloupal do restaurace na koupališti. V pachateli byl zjištěn šestadvacetiletý muž z Tachova. Pokusil se odcizit větší počet balíčků cigaret různých značek,“ uvedl strážník Milan Kašpar.

„Také na koupaliště vyjela hlídka na základě spolupráce s Policií České republiky,“ doplnil vrchní strážník tachovských městských policistů.

Provozovatel pivnice na koupališti František Matoušek je s přístupem státní i městské policie spokojen. „Kvituji jejich zásah s povděkem a jsem rád, že se jim podařilo pachatele zadržet,“ vyjádřil se Deníku. „Lokalita u koupaliště je asi pro podobný druh trestné činnosti lákavá, protože za těch jedenadvacet let, co tam působím, to rozhodně nebyl ojedinělý případ. Pokusů o vloupání do restaurace už tam bylo více,“ uvedl Matoušek.