„Stříbrští policisté šetří případ krádeže a porušování domovní svobody, který se stal mezi 19. a 24. zářím ve Zhoři. Do jedné dílny v uvedené obci vnikl dosud neznámý pachatel poté, co překonal oplocení pozemku a za pomoci násilí i zámek dveří dílny," popsala mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Z dílny vzal zloděj různé elektrické nářadí, čtyři zimní pneumatiky na plechových discích a sadu vrtáků. „Dále vnikl do skladu se dřevem, ze kterého nic neodcizil. Po venkovních schodech rekreační chalupy se dostal na půdu, odkud si vzal kovový žebřík a s jeho pomocí vnikl skrze okno do prostoru půdy a posléze i do obytného prostoru chaty," uvedla dále mluvčí.

Uvnitř si vzal dva obrazy a prošel do kotelny. Žebřík, který použil, odnesl zpět na půdu. „Z dílny si vzal ještě kárku, na které si odcizené věci odvezl. Prázdnou kárku pak ponechal v zadní části pozemku," doplnila.

Pachatel způsobil škodu na odcizených věcech ve výši 16 tisíc korun, poškozením skleněné výplně okna způsobil další škodu 500 korun. Neznámý pachatel tak čelí podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody.