Incident se podle svědka, jehož jméno je redakci známo, odehrál ze 17. na 18. července. „Došlo ke střelbě ze střelné zbraně a ohrožení osob v podniku. Útočník z místa utekl a policie osobu zadržela až po několika dnech. Zjistilo se že pistole byla plynová," napsal v pondělí svědek na redakční mail.

To ovšem podle jeho vyjádření nemohl nikdo z přítomných tušit. „Příště by se mohlo jednat o opravdovou zbraň a následky by mohly být mnohem horší," dodal.

Provozovatelem uvedeného klubu je Pavel Ruda. Ten Deníku sdělil, že se bude s týmem svých spolupracovníků snažit, aby se něco podobného neopakovalo. „Ten večer jsem v klubu nebyl, ale jak jsem slyšel od personálu, jeden výstřel měl padnout na chodbě, tedy ne uvnitř klubu, a druhý venku," uvedl. „Ani jsem nebyl u výslechu na policii. Kdyby se střílelo uvnitř, asi by mne předvolali," dodal.

Podle toho, co se provozovatel dozvěděl od svých spolupracovníků, se aktéři střelby už pošťuchovali na diskotéce. Pak se dostali z klubu ven a jeden z nich měl vytáhnout pistoli a vystřelit.

„Ochranka u vstupu návštěvníky kontroluje, ale zaměřuje se na ty, kteří na první pohled vypadají problémově a podezřele. Ten, který střílel, prý vypadal jako slušný člověk a až do počátků incidentu se tak i choval," dodal Ruda s tím, že ochranka nyní bude v klubu provádět častější kontroly, zda návštěvníci u sebe nemají zbraně.

Oznámení o střelbě z plynové pistole v tachovském klubu přijali policisté podle tiskové mluvčí Dagmar Jirouškové ještě téže noci. „Jednalo se o v tu dobu neznámého pachatele, který měl vystřelit jedou uvnitř objektu a podruhé venku. Z místa utekl, nikdo zraněný nebyl," popsala mluvčí.

Policisté se ve spolupráci s tachovskými kriminalisty ihned pustili do pátrání po neznámém střelci.

„Následným šetřením se podařilo ustanovit a vypátrat pachatele. Jedná se o dvaadvacetiletého cizince, který se dlouhodobě zdržuje v Tachově. Policistům vydal plynovou pistoli, ti ji zajistili," doplnila Jiroušková.

Tachovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a s největší pravděpodobností podají podle mluvčí soudu návrh na propadnutí věci – tedy zbraně, ze které se v tachovském klubu střílelo.