"V době, kdy motocyklista projížděl kolem zaparkovaného automobilu s přívěsným vozíkem, nezvládl řízení a narazil levou stranou do boku přívěsu a následně i zaparkovaného vozidla," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková a dodala, že muž na jednostopém vozidle ztratil rovnováhu a spadl i s motocyklem.

Ani teď nepřestal se snahou se setkání s policisty vyhnout. "Po pádu začal řidič z místa utíkat. Krátce na to jej ale policisté dostihli a za pomoci hmatů a chvatů jej zpacifikovali," uvedla mluvčí.

Následná dechová zkouška prokázala, že 32letý motocyklista měl v dechu 2,0 a 1,91 promile alkoholu. Navíc policisté zjistili, že motorka je kradená. Řidič se doznal, že stroj odcizil pár dní předtím v osadě Svahy a tři dny pak na motocyklu jezdil. "Vzhledem k tomu, že se muž při dopravní nehodě zranil, přivolali policisté na místo záchrannou službu, která jej převezla k dalšímu vyšetření a odběru krve do nemocnice. Po ošetření byl převezen na plánské oddělení k provedení dalších úkonů," informovala policejní mluvčí. Muž nyní čelí podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody.