Cestovní pas České republiky, který žena, jež cestovala na lince Brno – Londýn, předložila policistům, byl falešný. „Žena uvedla, že je Ukrajinské státní příslušnosti a předložený doklad je jediným dokladem totožnosti, který má,“ sdělila mluvčí cizinecké policie Pavla Lohrová.

Krátce nato vydal okresní státní zástupce v Tachově souhlas se zadržením cizinky. „Ukrajinka strávila noc v policejní cele v Plzni,“ uvedla Lohrová.

Je tu od roku 2004

V pondělních dopoledních hodinách policisté ženu za přítomnosti tlumočníka vyslechli. „Poté si žena převzala usnesení o sdělení podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny,“ upřesnila mluvčí.

Ukrajinka přicestovala do České republiky za kamarádkou již v roce 2004 na turistické vízum. Domů už se ale nevrátila a od té doby pobývala na našem území nelegálně. Policistům sdělila, že padělaný doklad zakoupila od neznámého Ukrajince za třicet tisíc korun. „Žena dále uvedla, že chtěla odcestovat do Velké Británie, kde se chtěla pokusit sehnat si práci,“ informovala Lohrová.

Vyhostili ji

Její cesta ale na Rozvadově skončila. Soudce tachovského okresního soudu totiž na ženu vydal trestní příkaz a Ukrajinku odsoudil k trestu vyhoštění z České republiky, a to na tři roky.

O vyhoštění ženy rozhodovali i rozvadovští policisté, kteří byli přísnější než soud. Určili, že žena nesmí na naše území vstoupit dokonce po dobu pěti let. „Cizinka obdržela výjezdní příkaz s platností do 20. března a ze zajištění byla propuštěna,“ uzavřela Lohrová.