Na pondělní ráno jedenapadesátiletá Jarmila Plochová z Otína na Tachovsku do smrti nezapomene. Když otevřela vrata stodoly, vyřítil se na ni odsud sousedův novofoundlandský pes. Nic netušící a vyděšenou ženu obrovité zvíře napadlo a těžce pokousalo na pravé ruce.

„Pes mi z ruky vyrval kus masa. Kdybych nezačala utíkat, určitě by se mi zakousl do krku,“ otřásla se žena hrůznou představou. „Ještěže byl manžel doma a mohl mne okamžitě odvézt na ošetření,“ řekla. Podle ní za útokem stojí špatná péče o zvíře. „Majitelé odjeli na dovolenou a o psa se starají jejich příbuzní. Nikdo ho ale nevenčí. Pes se musel dostat do stodoly tak, že vyboural drátěnou stěnu kotce,“ míní Jarmila Plochová. „Napadl a pokousal i mého psa,“ dodala.

Že by někdy sousedovic novofoundlanďáku ublížila, to obět útoku popírá. „Naopak, když byla příležitost, tak jsem ho i krmila,“ uvedla.
Jarmile Plochové zůstanou vzpomínky na těžké okamžiky po celý život. „Bolestí nespím. Teď se budu psů bát,“ posteskla si. Kromě těžkého poranění ruky ji zvíře způsobilo kousance i na rameni a prsou.

Žena, která bere prášky proti bolesti a je pod antibiotiky, dosud trestní oznámení nepodala. „Nikdo takový případ nenahlásil,“ potvrdil nám informaci Václav Blahník, mluvčí tachovské policie.

close zoom_in

Pes, který Jarmilu Plochovou (na snímku) pokousal, patří jejímu sousedovi. Podle oběti za útokem stojí špatná péče o zvíře. Jeho majitel je na dovolené a příbuzní psa nevenčí.