„Vůbec se s vámi o tom nebudu bavit, nechci se do ničeho namočit,“ řekl nám nejdříve svědek, který nechtěl sdělit své jméno. „Prostě jsem viděl kouř. Vidělo jej ještě asi šest dalších, ale nikdo hasiče nevolal, tak jsem zavolal já,“ řekl rozrušeně. „Více ode mne neuslyšíte, nezlobte se,“ uzavřel muž.

Ve shořelém voze byly desetisíce korun

Policisté však ještě tentýž den zjistili, že vůz byl ukraden v Plané a ve čtvrtek už měla policie další poznatky. „Vůz byl ukraden ve středu v dopoledních hodinách, mezi desátou a dvanáctou hodinou,“ informovala policejní mluvčí Zdeňka Vogeltanzová. Dodejme, že požár byl na krajské operační středisko hasičů nahlášen již ve třičtvrtě na jedenáct, tedy jen pár desítek minut po krádeži.

Lupič ale ruce spravedlnosti dále uniká. „Pachatel do vozu Kia vnikl dosud nezjištěným způsobem. Auto bylo ale zabezpečené,“ sdělila mluvčí Vogeltanzová.

Majitel však měl, podle policistů, ve schránce před spolujezdcem uloženo několik desítek tisíc korun. Zda tak šel muž takzvaně najisto, nyní šetří policie. Požár vyšetřují taktéž hasiči. Možnost zahlazení stop plameny však nepotvrdili ani nevyvrátili. „Vyšetřujeme více verzí. Konečné slovo ale bude mít policie,“ uzavřel řídící důstojník krajských hasičů.