Podle policejní zprávy kontaktoval podvodník poškozeného už začátkem letošního března. "Představil se jako zástupce investiční společnosti a nabídl mu pomoc s investicemi do automatického obchodu s kryptoměnou," informovala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková a dodala, že oznamovatel s tím souhlasil, a tak si od domnělého poradce nechal založit účet u společnosti, která byla na první pohled věrohodná.

"Ve druhé polovině října podvodník z poškozeného postupně vylákal dálkový přístup k jeho notebooku, mobilnímu telefonu i internetovému bankovnictví. Poškozený muž pak za současného telefonického hovoru s podvodníkem sledoval, jak mu z účtu postupně převedl částku ve výši bezmála 350 tisíc korun na jiný účet," doplnila mluvčí s tím, že tachovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Po pachateli pátrají.

Ilustrační foto
Dva řidiči nabourali zaparkovaná auta, od nehody oba ujeli

Policie varuje občany, aby byli v těchto případech obezřetní, nesdělovali nikomu žádné přístupové kódy či hesla, neinstalovali si do svých zařízení aplikace, které druhým umožní dálkový přístup a snažili se vnímat situace, které jsou ze strany podvodníků již nátlakové a tím mohou být potencionální oběti nepříjemné a podezřelé. "Předtím, než začnete provádět jakékoli transakce na základě možného podvodného kontaktu ze strany neznámé osoby, zajímejte se o danou problematiku, sežeňte si ověřené informace, poraďte se se svými blízkými nebo se informujte přímo u svého bankovního ústavu. Můžete se tak vyhnout podvodnému jednání," upozorňuje policie.