Případy se zabývají krajští kriminalisté. Toho prvního se měla dopustit osmadvacetiletá žena už 26. března kolem třetí hodiny v noci na ubytovně v Tachově, kde měla žít se svým partnerem.

Kriminalisté už ženu obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy. „Obviněná měla utajovat své těhotenství a v inkriminovanou dobu porodila novorozeně ženského pohlaví. Již předem ale měla hrůzný plán. Holčičku měla za použití násilí usmrtit a následně se jí pak chtěla zbavit mimo ubytovnu," popsala krajská policejní mluvčí Jana Tomková.

Její hrůzostrašný plán se jí nepodařilo zcela uskutečnit, u ubytovny byla odhalena. Bohužel ne dostatečně včas, aby to miminku pomohlo. „Dítěti byla přivolána zdravotnická záchranná služba, ale na následky zranění při převozu do nemocnice zemřelo," doplnila mluvčí.

Soud již rozhodl o uvalení vazby na vražedkyni. Podle trestního zákoníku této cizince hrozí až výjimečný trest.

Přibližně ve stejnou dobu se odehrál další hrůzostrašný čin na ubytovně, tentokrát ve Stříbře. Aktéry byly opět matka, cizinka a její malé dítě. Tentokrát se jednalo o osmiměsíčního chlapce, který skončil ve Fakultní nemocnici v Plzni.

Chlapec se podle všeho stal obětí domácího násilí. „V rámci šetření vyšlo najevo, že v blíže nezjištěné době od 25. do 28.března, kdy dítě plakalo, jej měla šestadvacetiletá matka fyzicky napadnout a způsobit mu těžkou újmu na zdraví," upřesnila krajská policejní mluvčí.

Se zraněným chlapcem navštívila matka v pondělí 28. března lékařskou pohotovost. „Dítě bylo se závažným poraněním hlavy letecky transportováno do nemocnice," doplnila Tomková. Podle údajů záchranky byl malý chlapec v bezvědomí.

Žena byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví. Také tato matka násilnice bude na rozsudek čekat ve vazební věznici, kam ji poslal soud. Podle trestního zákoníku této pachatelce hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

Čin cizinky z ubytovny v Tachově je již druhou letošní vraždou v Plzeňském kraji. Ta první se stala koncem února v Nýrsku na Klatovsku, kde třiapadesátiletý muž nejprve ubodal svoji o tři roky mladší ženu a poté spáchal sebevraždu.