Rozsudek nepadl ani teď, soud potřebuje odborný fonografický posudek jednoho z videozáznamů, který byl při požáru pořízen. Právě na videu, natočeném mobilem jedním ze svědků, padla věta o tom, že se ve skladu přepouštěl plyn z lahví do jiných lahví. Posudek by měl určit, kdo ze svědků hovořících spolu na záznamu tato slova pronesl. „Až budeme znát mluvčího, může se tato informace stát pro soud relevantní,“ uvedla soudkyně Michaela Řezníčková.

Příčinou požáru byl podle jednoho ze soudních znalců, kteří událost posuzovali, výbuch zkapalněného plynu. Podle posudků ale nelze jednoznačně určit, čím konkrétně byl výbuch iniciován. „Nelze vyloučit, že pracovník v hale prováděl nepovolené přečerpávání plynu, nelze ovšem vyloučit ani jiný iniciátor výbuchu,“ uvádí se ve znaleckém posudku.

Majitel skladu Pavel Kovařík (na snímku) byl za tragický požár obžalován z obecného ohrožení z nedbalosti, kde hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku. Svoji případnou vinu ale majitel popírá. Jak se vyjádřil už v úvodním líčení, je to pro něj osobní tragédie.

Další jednání se uskuteční ve druhé polovině června.