Ve středu přijali policisté oznámení dvaaosmdesátileté ženy o podvodném jednání, ke kterému došlo v obci Lestkov. Ve středu, v deset hodin dopoledne, vešel dosud neznámý pachatel otevřenými vraty do dvora domu seniorky. Tam s ní začal komunikovat jako její dobrý známý a po chvíli s ním žena dobrovolně odešla do svého domu. Zde na ní muž vylákal finanční půjčku ve výši třicet tisíc korun s tím, že do dvou týdnů jí peníze vrátí, a odešel. Poté seniorce došlo, že muže vůbec neznala a že ji uvedl v omyl. Proto věc oznámila na policii.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a po totožnosti podvodníka pátrají. V souvislosti s tímto případem opětovně apelujeme na občany, aby byli obezřetní, nedůvěřovali neznámým lidem a nevpouštěli nikoho cizího do svého domu či bytu. Mohou tak předejít situaci, kdy se stanou obětí trestné činnosti," upozornila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Podobně doplácí důvěřiví senioři i na podomní prodejce. Před nedávnem se stal případ, kdy muž a žena oslovili téměř devadesátiletou ženu s tím, že jí jdou vrátit přeplatek za elektřinu. S touto záminkou se dostali až do domu staré ženy, kde po ní požadovali rozměnění pětitisícové bankovky. V nestřežené chvíli neznámý muž peněženku s částkou přesahující třicet tisíc korun odcizil a společně s neznámou ženou odešel.