Toho – a jeho další dva kumpány – celníci kontrolovali v úterý nedaleko Přimdy a ve vozidle s německou registrační značkou objevili šedesát gramů pervitinu. „Policisté sdělili podezření z uvedeného přečinu šestadvacetiletému muži, který ve vozidle cestoval jako spolujezdec," upřesnila Deníku mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

Šedesát gramů pervitinu objevili plzeňští celníci v zavazadlovém prostoru vozidla Opel Astra. „Vozidlo zastavili a zkontrolovali na silnici u Přimdy. V autě cestovali tři němečtí občané, muži ve věku 24 až 26 let, kteří směřovali k hraničnímu přechodu do SRN," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Jitka Blahutová.

Příslušníci taktické mobilní skupiny Celního úřadu pro Plzeňský kraj objevili podle jejího vyjádření sáček s bílou krystalickou látkou mezi věcmi v zavazadlového prostoru. „Zkouškou narkotestem bylo prokázáno, že se jedná o pervitin. Řidič vozidla uvedl, že drogu získal na tržnici Svatá Kateřina za 1500 eur," doplnila Blahutová.

Kromě spolujezdce se tachovští policisté, kteří případ převzali, zabývají také řidičem vozidla. „Policie šetří další případnou trestnou činnost řidiče. Čeká se na výsledky laboratorních testů," řekla Deníku policejní mluvčí Jiroušková.

Drogový obchod v příhraničí s Německem je podle celníků vzrůstajícím problémem v posledních třech letech. „Proto začala fungovat spolupráce s německou celní správou zaměřená na odhalování přepravy omamných látek přes hranice. Za loňský rok bylo v příhraniční oblasti na české i německé straně zachyceno 82 případů, z toho 51 případů při společných akcích. V rámci těchto záchytů bylo zadrženo 1.761 gramů metamfetaminu – pervitinu, který se v Německu nazývá crystal a 7.351 gramů marihuany. Ostatních omamných látek, heroinu, kokainu a prekursorů bylo zadrženo 90 gramů," doplnila Blahutová.