Ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti obvinil policejní komisař 62letého muže. „Na základě šetření a zejména ze znaleckých posudků je zřejmé, že dotyčný skladoval propanbutanové lahve v objektu, který k takové činnosti nebyl zkolaudovaný,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Svědecké výpovědi a znalecké posudky odhalily vyšetřovatelům další skutečnosti. Obviněný měl podle policejní zprávy sám nebo prostřednictvím dalších osob provádět přepouštění propan butanu. „Přečerpával propan butan z jedné lahve do druhé, aniž by k tomu měl příslušné oprávnění,“ popsala policejní mluvčí.

Koncem června loňského roku pak v areálu skladu došlo z blíže nezjištěné příčiny k výbuchu nahromaděného plynu. Následoval požár a desítky plynových lahví začaly explodovat. „Kovové části propanbutanových lahví byly v důsledku jednotlivých detonací odmršťovány do okolí skladu, v jehož blízkosti se nachází budovy dalších firem i obytné domy,“ uvedla dále Jiroušková. Svědkové tehdejšího požáru potvrdili, že výbuchů bylo slyšet obrovské množství a střepiny létaly často i několik desítek metrů do okolních zahrad a pozemků. Naštěstí tehdy střepiny nikoho nezranily ani nezpůsobily vážnější škody v okolí.

Na místo se tehdy sjely všechny složky integrovaného záchranného systému a bylo nutné vyhlásit zvláštní stupeň požárního poplachu. V souvislosti s tím byl na určitou dobu uzavřen provoz na železniční trati Plzeň – Cheb a byly uzavřeny komunikace v okruhu 500 metrů. Hasiči a policisté evakuovali rovněž všechny osoby, které v okolí skladu bydlely nebo pracovaly.
„V důsledku výbuchu došlo k vážnému zranění tehdy devětapadesátiletého zaměstnance a jeho následnému uhoření. V případě, že soud uzná obviněného muže vinným, hrozí mu trest odnětí na tři až deset let,“ dodala mluvčí.