Pokusu o znásilnění se dopustil 4. června loňského roku. Pod záminkou prohlídky starých dobových fotografií přilákal do svého bytu 28letou ženu, která se věnuje historii obce. Z výpovědi poškozené vyplynulo, že za dveřmi bytu z ní začal strhávat oblečení, sahal jí na intimní místa, ucpával jí ústa rukou, protože křičela. Když žena pochopila, že krmiče dobytka její odpor ještě víc vzrušuje, snažila se ho klidně přesvědčit, aby od záměru upustil, protože by za něj mohl být potrestaný. Na to jí násilník měl říct, že živá z domu neodejde, protože ji udusí. Muž už při prvním soudním líčení, které se konalo v lednu vypovídal, že se na nic z této události nepamatuje a paměť mu nesloužila ani tentokrát.

„Poškozená využila chvilky, kdy šel obžalovaný pro kbelík, do kterého se žena měla vymočit. Nahá vyskočila z okna a běžela domů, kde vše vypověděla příteli,“ uvedl soudce Josef Junek. „Obžalovaný se k pokusu o znásilnění nevyjádřil, vycházeli jsme z výpovědi poškozené a dalších svědků, mezi kterými byl i její přítel,“ doplnil informace soudce.

Společně s pokusem o znásilnění byl muž obviněn z dalšího trestného činu. „Tentokrát se jednalo o krádež. Začátkem roku 2009 měl ke škodě soukromého zemědělce na Bezdružicku odcizit kovový ohradník pro ustájení dobytka. Jeho cena je osmnáct tisíc korun. Následně pak tento ohradník prodal,“ popsal událost soudce Junek. „Muž se v průběhu policejního vyšetřování ke krádeži přiznal, ovšem u soudu vypovídal, že vše bylo jinak.“ V jeho neprospěch ale vyzněla svědecká výpověď muže, který od něj ohradník koupil.

Nakonec zazněl verdikt, do kterého se promítly oba trestné činy. Obžalovaný byl senátem odsouzen na pětadvacet měsíců nepodmíněně a trest si půjde odsedět do věznice s dozorem.