„Už jsem spal, když jsem cítil, že mi někdo sahá na pindíka. Vzbudilo mě to. Byl to strejda. Nelíbilo se mi to. Řekl jsem mu asi třikrát, ať toho nechá, že je to můj pindík, ale on na mě pořád sahal a říkal, že může,“ popsal při výslechu, který byl v soudní síni přehráván, desetiletý kluk. Dodal, že tímto způsobem ho Jaroslav J. zneužil asi pětkrát. Jak uvedl v obžalobě státní zástupce Martin Rykl, nebyl sám. Jaroslav J. měl zneužít celkem šest chlapců ve věku sedm až dvanáct let. Všem měl zakázat o tom cokoli říct.

Podle Jaroslava J., který v domově dělal vychovatele bezmála deset let, když předtím byl policistou či profesionálním vojákem, za vším stojí komplot, jenž zorganizoval jeden problematický chovanec. „Cítím se být nevinen,“ řekl soudu Jaroslav J., jehož jméno ani tvář nemůže redakce ze zákona zveřejnit. U některých dětí popřel jakýkoli fyzický kontakt tohoto druhu, u tří ho připustil. V prvním případě ale šlo podle něj o 11letého chlapce, který měl vyrážku, a tak mu po jeho souhlasu aplikoval na intimní místa zásyp či olejíček. I v případě dvojice sourozenců byl podle něj kontakt nevinný.

Obžalovaný také řekl, že ho zdrtil závěr sexuoložky. „Po 58 letech života, bezmála 30 letech manželství, kdy vychováte čtyři děti, se dozvíte, že jste sexuální úchyl, který by se měl léčit? To je strašné. Dělal jsem hokejového trenéra, plavčíka, jezdil na tábory, byl externista v domě dětí a podobně, a nikdy jsem na sobě nic takového nepozoroval,“ prohlásil Jaroslav J.

Soudní líčení trvalo bezmála rok. Po všech provedených důkazech došel senát k závěru, že obžalovaný je vinen ze spáchání zločinů znásilnění a pohlavní zneužití. „Obžalovanému byl uložen úhrnný trest odnětí svobody ve výměře 5 let se zařazením do věznice s ostrahou, trest zákazu činnosti spočívající v zákazu práce s dětmi a mládeží na dobu 10 let a dále ambulantní ochranné sexuologické léčení. Obžalovanému byla rovněž uložena povinnost zaplatit všem poškozeným škodu v souhrnné výši 600 000 Kč,“ shrnula mluvčí soudu Jana Rubášová. Verdikt není pravomocný, obžalovaný, státní zástupce i zmocněnec poškozených si ponechali lhůtu pro podání odvolání.